Głupie wynurzenia o głupocie i mniej głupie o czymś innym

Kiedyś wszystko dla mnie było śmieszne. Teraz wszystko jest głupie. Ja jestem głupia, drzewko jest głupie, słoneczko jest głupie, świat jest głupi i życie jest głupie. Wszystko pozbawione jest najmniejszego sensu. Ale cóż... Nadal twierdzę, że sensem czegoś może być bezsens (czy brak sensu, to zależy od tego jak komu pasuje).

Słucham wyjadaczy mózgu, czyli tak zwane System Of A Down. Czuję sentyment do tego typu muzyki. W końcu nie tak dawno miałam te szesnaście lat i czarne glany, prawda? To dwa lata temu byłam szalenie zakochana w Pawle numero uno. A co najlepsze? On we mnie też. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że ja się rozmyśliłam i doszłam do wniosku, że jednak Pawła nie kocham. Och... Jakaż ja byłam głupia. Tak, i od tego czasu wszystko dla mnie było głupie... Drzewko jest głupie, słoneczko jest głupie, wszystko jest głupie.

Głupota ludzka nie zna granic. Głupota świata nie ma tej granicy! I to jest właśnie najgorsze. Zatapiamy się w głupocie. O Głupoto, czegóż chcesz od nas, od zwykłych śmiertelników?

Głupotowe wywody są z serii tych bezsensownych, które docierać mają do wąskiego grona odbiorców. Czyli do nikogo. Bo kto ciekaw głupoty? Ach tak... To tylko świadectwo głupoty mej, głupoty umysłu mego.

Zaczęłam pisać. Nie, to, co piszę nie są żadne głupoty. To znaczy z mojego punktu widzenia nie są to żadne głupoty. Przeczytały to jak na razie dwie osoby. Ja i ten gość, którego swoją drogą, we wtorek ujrzę na własne oczy. Szczerze? Doczekać się nie mogę.

facet 10.12.2006, 17:30

i jakoś tak głupio się zrobiło..

Znajoma 10.12.2006, 10:12

A tak w ogóle masz świetnego fotologa, uwielbiam te zdjęcia, mają taki swoisty agatowski klimat :)

Znajoma 10.12.2006, 10:12

Ja to na przykład lubię, Agato. I wcale nie musisz tego nie nazywać głupotą, bo to głupotą nie jest. Każdy ci to powie- przynajmniej tak myślę.

"Urodzić się głupcem to nie wstyd. Wstyd tylko głupcem umierać."
Erich Maria Remarque

roadside 09.12.2006, 22:08

soad... coś mi to mówi. niedawno byłam ich fanką. a teraz? hmm... gubie się w punk'u. albo rockowych balladach. dziwne zestawienie prawda? }:)

odrodzony.blog.pl 09.12.2006, 20:42

Hmm zamotałaś, zagmatwałaś, jak totylko płeć przeciwna potrafi... i w sumie masz rację...

Się doczekac nie możesz ?? :P

See u in tuesday :P

Paweł

ewidentnie 09.12.2006, 20:09

No, ale Ty jestes mądra, bo tylko mądrzy potrafią dostrzec głupotę, a głupi nie umieja, bo dla nich wszystko jest fajne :)